Uudised

Eliisi kasutamise juhend

 ELIIS (e-lasteaed) on infosüsteem, mis pakub lasteaedadele innovaatilisi ning digitaalseid lahendusi õppetöö mugavamaks korraldamiseks. ELIIS on turvaline infosüsteem, mis on kooskõlastatud ka andmekaitse inspektsiooniga. Võimalused  lapsevanemale:·         
LAPSE ARENGU JÄLGIMINE·         
TEADETE LUGEMINE·         
SÕNUMITE SAATMINE·         
SÜNDMUSTE KALENDER·         
GALERII
Lapsevanemal on mugav olla kursis oma lapse ning lasteaia tegemistega, vaadata pilte toimunud sündmustest ja olla otsekontaktis õpetajatega. 
Esmalt soovitameELIISi sisse logida ID-kaardiga ning, siis Kui soovite tulevikus ELIISi siseneda kasutades kasutajatunnust ja parooli on võimalik “minu seaded” alt määrata endale kasutajatunnust, parooli ning lisada e-posti aadress. Kasutajanimeks võib jätta ka oma isikukoodi. 
Kuidas ELIISi sisse logida: ELIISi on võimalik siseneda kasutades kasutajatunnust ja parooli, ID-kaarti või HarID lahendust, kus on olemas nii Mobiil-ID kui ka Smart-ID. Selle jaoks, et siseneda ELIISi Mobiil-ID abil tuleb ELIISi avalehelt valida HarID ning sisene.Järgnevalt suunatakse Teid HarID keskkonda, kust saate valida meelepärase sisenemise viisi, näiteks Mobiil-ID. Täidate vajalikud väljad ning sisestate kinnituskoodi ning kui kõik läheb edukalt, siis suunatakse Teid sisseloginuna ELIISi keskkonda. Kui Te varem ei ole HarID autentimist kasutanud, siis esimesel korral on vaja HarID lehel enda andmed kinnitada. Selle jaoks tuleb Teile e-postile kinnituskiri, mille abil kinnitate oma konto. NB! Kinnituskiri võib konto loomisel ka sattuda Teie meiliteenuse pakkuja tõttu rämpsposti kataloogi. Kui tundub, et kirja ei saadetud, siis palun vaadake rämpsposti kataloog üle. Peale konto kinnitamist peate veel andma nõusoleku, et Teie andmeid võib ELIISile edastada. Need kaks sammu on ainult siis kui Te pole varasemalt HarID kasutanud. Järgnevatel kordadel on HarID kasutamine aga kiirem. HarID’d kasutavad ka mitmed teised haridusega seotud rakendused, nagu eKool, Opiq, Foxcademy, E-koolikott, Tahvel, Libry, Haridusportaal, HITSA Moodle, EIS. 
Kui lapsevanemal on konto juba tehtud aga puudub lapsevanema roll: Hetkel Teil puudub lapsevanema roll. Selleks, et pääseda ligi lapse ja lasteaia andmetele, siis peale ELIISi sisenemist tuleb võtta vasakust menüüst “esita taotlus” ning esitada taotlus lapse andmete nägemiseks. Kui lasteaed on Teie esitatud taotlussoovi kinnitanud, siis hakkate nägema antud lapse ja lasteaiaga seotud informatsiooni. Kui Teil on ELIISis mitu last, siis üleval paremas nurgas “logi välja” nupu kõrval on oranž nupp, mille abil on võimalik last vahetada. 
Kui parool on ununenud:Uue parooli saate tellida ELIISi avalehelt https://eliis.ee/  “soovin uut parooli”, parool saadetakse Teile ELIISi lisatud e-posti aadressile.

LASTEAIA KOLLEKTIIVNE SUVEPUHKUS

11.07-22.08 oleme kollektiivpuhkusel. Lasteaed on avatud alates 23. augustist 2021.

Kohtumiseni!

LASTEAIA LÕPUPIDU

Lasteaia lõpupidu toimub 28. mail kell 16.00

Head lapsevanemad!

Praegune aeg on keeruline. Eriti lapsevanema jaoks, kellelt oodatakse palju igal rindel. Töökohustused, laste eest hoolitsemine, majapidamistööd, paarisuhe, võib-olla ka mure lähedase pärast – ülesandeid ja tegemisi on palju.

Lasteabi ja Tark Vanem kutsuvad lapsevanemaid üles sellel keerukal ajal iseennast ja oma vajadusi märkama. Oleme lapsevanemate jaoks olemas – kuulame, toetame, anname nõu ja mõtteid, kuidas oma heaolu eest hoolitseda.

Lasteabi pakub vanematele tuge mure või segaduse korral. Helistada saab numbril 116 111, kirjutada info@lasteabi.ee või vestelda www.lasteabi.ee kaudu.

Veebilehelt www.tarkvanem.ee leiavad vanemad infot laste kasvatamise kohta ja nippe, kuidas iseennast hoida ja toetada.

Koroonapiirangud

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele kus koroonapiiranguid suurendatakse eriolukorra aegsele tasemele alates 11.03 on ka lastaeaia töökorraldus muutumas. Alates neljapäevast (11.03.2021) on valitsus tungivalt soovitanud lastevanematel oma lapsed ka lasteaiast kuuks ajaks koju jätta.

Lasteaed on endiselt avatud 7.00 kuni 17.30

Lapsed võetakse vastu ja antakse üle ukselt või õhtuti õuest. Vanematel on igasugune majas liikumine keelatud.

Lastaeda on eelkõige oodatud lapsed, kelle vanemad on hõivatud tööga, erivajadusega lapsed või mõnel muul tungival vajadusel, kus lapsele on vajalik turvaline keskkond.

Lasteaia ujumised lõppevad selleks aastaks ära kuna basseinist lastakse vesi välja. Liikumine ja muusika toimub endiselt. Lisame lasteaia Facebook-i lehele ka erinevaid ülesandeid kodustele lastele, et rikastada kodust õppetegevust.

Kuna hetkel otseselt ei ole kehtestatud eriolukorda on mõningad otsustuskohad veel lahtised. Paide Linnavalitsus on tegemas Paide Volikogule ettepanekut kaaluda lastevanemate kohatasu vabastust neile, kelle lapsed kehtestatud eripiirangute ajal lasteaiatöös ei osale. Antud otsus tuleb aga kindlasti hiljem ja tagasiulatuvalt ning täna ma seda kindlalt väita ei saa.

Panustame üheskoos ja püüame viiruse levikut tõkestada.